Ranking Szkolenia HR

Od początków wolnego rynku w Polsce niezwykłym wzięciem cieszą się treningi menedżerskie – możemy wywnioskować z bloga Najlepsze Kursy Z Zarządzania. Oczywiste jest, że kadra menedżerska o wysokich umiejętnościach to filar biznesowego przedsięwzięcia. Korporacje często przygotowują warsztaty z nadzorowania nad projektami, z rozwoju osobowości, motywacji albo z budowania zaangażowania.

Projekty i programy rozwojowe takie charakteryzuje się jako otwarte oraz zamknięte. Te ostatnie przygotowywane są na polecenie konkretnych przedsiębiorstw. Szkolą się w nich tylko kierownicy tych spółek. Warsztaty otwarte, jak wynika to z nazwy, dostępne są dla osób interesujących się daną dziedziną. Niestety, osoby korzystające z szkoleń otwartych muszą zazwyczaj płacić za nie własnym sumptem. Wiadomo jednak, że lokata kapitału we własne kompetencje to właściwe dbanie o przyszłość.

Nauczaniem na warsztatach biznesowych parają się przeważnie zawodowi trenerzy. Duży procent z nich jest znawcą w wybranym zagadnieniu, np. w zarządzaniu, w motywacji, sposobach skutecznej integracji zespołu itd. Wykładowcy winni wykazywać nie jedynie dużą i kompleksową wiedzę, ale ponadto odpowiednie predyspozycje. Istotne jest, żeby posiadaną wiedzę w stosowny sposób aplikować uczestnikom szkolenia. Oczekiwana jest na dodatek przygotowanie z komunikacji werbalnej i niewerbalnej, umiejętność prowadzenia prezentacji a także podtrzymywania relacji międzyludzkich.

Technika organizacji szkoleń biznesowych jest często zbliżona. Wykorzystuje się transmisje multimedialne, scenki, ćwiczenia w grupach i pisemna kontrola zdobytej wiedzy. Niejednokrotnie ustalane są również dodatkowe spotkania pogłębiające wiedzę po zakończeniu szkolenia. Im trudniejsze zagadnienie, tym bardziej rozciągnięte w czasie spotkania, rozłożone nawet na trzy dni.

Rynek warsztatów dla menedżerów powiększa się dynamicznie i wydaje się, że ta tendencja nie zostanie zahamowana w niedalekiej przyszłości. Bardzo cenione są również imprezy integracyjne powiązane z warsztatami biznesowymi. Ich wielkim plusem jest nie tylko okazja szkolenia, ale także konsolidacja osób pracujących w tej samej firmie.

02.10.2014. 11:08

<< Pierwszy < Poprzednia [20 / 20] Następna > Ostatni >>